Machine to machine M2M

Machine to machine M2M

Maszyna do maszyny (w skrócie M2M) odnosi się do bezpośredniej komunikacji między urządzeniami za pomocą dowolnego kanału komunikacyjnego, w tym przewodowego i bezprzewodowego.

M2M – Bez pośredników

Komunikacja między maszynami może obejmować oprzyrządowanie przemysłowe, umożliwiające czujnikowi lub miernikowi przesyłanie zapisanych danych (takich jak temperatura, poziom zapasów itp.) Do oprogramowania użytkowego, które może z niego korzystać (na przykład dostosowanie procesu przemysłowego w oparciu o temperaturę lub składanie zamówień w celu uzupełnienia zapasów). Taka komunikacja była pierwotnie realizowana poprzez zdalną sieć maszyn przekazujących informacje z powrotem do centralnego węzła w celu analizy, która następnie byłaby przekierowywana do systemu takiego jak komputer osobisty.

Szybciej, taniej, efektowniej

Nowsza komunikacja między maszynami zmieniła się w system sieci, który przesyła dane do urządzeń osobistych. Rozbudowa sieci IP na całym świecie sprawiła, że ​​komunikacja maszynowa jest szybsza i łatwiejsza przy mniejszym zużyciu energii. Sieci te umożliwiają również nowe możliwości biznesowe dla konsumentów i dostawców.
Background photo created by fanjianhua – www.freepik.com